Przejdź do treści

OKRĘGOWE DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY

Cześć! Hmmm… Od czego by tu zacząć? To my – Sącz Boga, czyli Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży Nowego Sącza. Jak wskazuje nazwa Boga Sączymy, porcjami, kawałek po kawałku, ale stale! Naszą działalność opieramy na ewangelizacji młodzieży (i nie tylko) w Nowym Sączu i okolicach.

Ale właściwie od czego się to zaczęło?

Jakby na to nie patrzeć, zaczęło się już w roku 1984, w Rzymie, kiedy to papież Jan Paweł II zwołał pierwsze światowe dni młodzieży… 

Dobra, teraz na serio… Po ŚDM 2016 w Krakowie, nasza lokalna strona dotycząca ŚDM-u przyjęła nazwę Sącz Boga i tak to się zaczęło. Sącz Boga swoją oficjalną i publiczną działalność rozpoczął od Adwentowego czuwania „Znak, którego szukacie” w roku 2018. Wtedy to Sądecczyzna po raz pierwszy usłyszała o Sącz Boga. 

Nasze Duszpasterstwo ciągle się rozrastało, aż w pewnym momencie na naszej drodze stanęło niemałe wyzwanie. W 2019 roku razem

z Wydziałem Młodzieżowym Kurii Diecezjalnej zorganizowaliśmy 14 Synaj Diecezji Tarnowskiej, czyli spotkanie młodych z wszystkich zakątków diecezji. Daliśmy radę! – był to wyjątkowy czas, czas spotkania, modlitwy i uwielbienia.

Organizacja Synaju wlała w nasze młode serca wiarę, że jako ludzie młodzi, możemy rozwijać się z Bogiem i prowadzić naszych rówieśników do Niego! Zdecydowaliśmy się więc na wspólne okręgowe wyjazdy na europejskie spotkania młodzieży Taize oraz na inne Boże eventy. Dało nam to nadzieję, że i u nas, na Sądecczyźnie będziemy mogli się tak spotykać.

Zaczęło się niewinnie, od kilku spotkań, kursów, szkoleń, dni skupienia powoli, do Mszy Świętych Okręgowych, spotkań Światłość w ciemności… I tak,  pierwsza okręgowa Msza dla młodzieży Światłość w Ciemności okazała się strzałem w dziesiątkę!

Kontynuujemy to dzieło po dziś dzień odwiedzając kolejne parafie naszego miasta. 

Teraz po dwóch latach pandemii wracamy z nową siłą i energią do działania. W 2021 roku przy Okręgowym Duszpasterstwie Młodzieży powstało stowarzyszenie ETC, dzięki któremu możemy ciągle się rozwijać. Przed nami czas nowych wyzwań, ciekawych pomysłów i realizacji wielkich, Bożych dzieł.

A może i Ty chcesz nas wesprzeć swoją pracą lub ofiarą? Napisz do nas przez nasze social media, lub przez formularz kontaktowy na tej stronie. Czekamy właśnie na CIEBIE.