Przejdź do treści

Pierwszy SZLIF młodzieży w Beskidzie Sądeckim!

  • przez

10 czerwca 2023 roku zebraliśmy się wraz z ponad setką młodych ludzi z dziesięciu parafii w Piwnicznej – Zdroju, by przeżyć pierwszy w historii SZLIF w Beskidzie Sądeckim! Tak naprawdę chodzi o rodzaj złaziska, rajdu gdzie młodzi ludzie spotykają się w górach, by oddać cześć Bogu, także przez naturę oraz spotkać drugiego człowieka.

Wędrówka rozpoczęła się w Piwnicznej przy kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a do wyboru były kilkukilometrowe trasy na Jackową Pościel, Piwowarówkę, Kicarz i Jarzębaki. Na każdą z nich wyruszały zorganizowane grupy. Po czasie wędrówki był też czas na modlitwę i biesiadowanie. Miejscem spotkania po zejściu z gór był plac u św. Jana Pawła II w Piwnicznej, gdzie odprawiona została Msza św., a później zostało rozpalone ognisko.

Parafie, z których zostały powołane drużyny do wspólnej rywalizacji na szlifie, zostały obdarowane okazjonalnymi medalami, po czym biesiadowaliśmy i śpiewaliśmy aż do zmroku! Planujemy już kolejną edycje SZLIFU za rok, na którą serdecznie zapraszamy!

Przy okazji pragniemy serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli i sponsorom naszego szlifu. Dziękujemy Ks. Krzysztofowi Czechowi, Proboszczowi parafii w Piwnicznej- Zdroju, firmom: Piekarni Danek, Muszyniance, firmie Laskopol oraz naszemu niezastąpionemu Stowarzyszeniu Teraz Sącz!