Przejdź do treści

#WielkiPostJestWażny

  • przez

25 lutego po raz drugi spotkaliśmy się na nauce rekolekcyjnej dla młodych pt. Wielki Post jest Ważny a w tym roku słowo do młodych skierował ks. dr Michał Dąbrówka.

———————————————————————————————————-

Pozwólmy, aby modlitwa wprowadziła nas w czas przeżywania Wielkiego Postu.

Mamy w tych czasach wszystko co chcemy ,niczego nam nie brakuje, jednak może się okazać, że w naszych sercach jest pusto. Skoro mamy dużo więcej niż w epoce kamienia to czy jesteśmy bardziej szczęśliwi ,gdy mamy wszystko?

Mamy tak dużo, a jednocześnie tak mało. 

Tego co nam brakuje to sens tego kim jesteśmy, po co to wszystko robimy i do czego zmierzamy. Jezus chce nam pokazać ze będziemy bardziej szczęśliwi nie wtedy, gdy będziemy mieli więcej ale wtedy, gdy będziemy mieli mniej.

Bohater dzisiejszej Ewangelii miał mnóstwo pieniędzy ale gdy patrzymy głębiej na tego człowieka wydaje się samotny i zamknięty w sobie.

Ma dużo ale nie ma tego co NAJWAŻNIEJSZE, czyli sensu i ludzi przy sobie. Jezus przychodzi do niego i mówi ,aby poszedł za nim i zostawił wszystko. Celnik zostawiając rezygnując z wszystkiego poszedł za Jezusem . Rezygnując ze wszystkiego wszedł na DROGĘ WIELKIEGO POSTU. 

Co tak najbardziej mnie pochłania ? W co uciekam by nie myśleć?

Bo tak naprawdę ,gdy myślimy dostrzegamy tą pustkę w środku siebie . Ale gdy zrezygnujemy z pewnych rzeczy ,które nas pochłaniają to w naszym życiu tworzy się miejsce dla Pana Boga.

Całość kazania na naszej platformie Spotify: