Przejdź do treści

ŚWIATŁOŚĆ W CIEMNOŚCI | lipiec

W lipcu naszych pragnieniem było połączyć się z młodymi z całego świata, którzy w tym samym czasie przebywali na Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. I to właśnie w takim Duchu przeprowadzona została lipcowa Światłość, na której słowo do młodych skierował nasz Okręgowy Duszpasterz Młodzieży – ks. Andrzej Szaraj.

„W świecie w którym żyjemy doskonale wiemy ile kosztuje cukier w sklepie, ile kosztuje cheeseburger w McDonaldzie. Wiemy też doskonale ile kosztuje chociażby paliwo. A ile w tym materialistycznym świecie jest warte dla Ciebie Królestwo Boże?

Każdy z Was pewnie powie: WSZYSTKO. Tylko, że jak wrócimy do domu to znowu przeszkadzać nam będą drobnostki. Dlaczego mam bałagan w pokoju, a ten samolot po niebie to musi latać? A Pan Jezus to mógłby w sumie do tego nieba coś dołożyć, prawda?

Tyle, że Pan Jezus ciągle nam coś dokłada, ale my tego nie widzimy. Bo Ktoś sprawił, że dziś się obudziłem. Ktoś sprawił, że jestem zdrowy. Ktoś sprawił, że urodziłem się w tym a nie innym roku i choćbyś chciał, to tego nie zmienisz. I pytanie Kto to robi?

A no ktoś, dla kogo jesteś niemiłosiernie ważny i ważna. I ten Ktoś choćby dzisiaj przez to hasło Światowych Dni Młodzieży posyła do Ciebie Maryję. I w końcu ten Ktoś posyła i Ciebie do tego, żebyś siebie i jeszcze kogoś zbawił i do niego wrócił. I to jest cała idea Światowych Dni Młodzieży. Ktoś – Bóg przez ręce papieża posyła Ciebie w świat byś kogoś też zbawił.