Przejdź do treści

Światłość w Ciemności #IOdpuśćNamNaszeWiny…

26 Marca 2023 roku odbyło się kolejne spotkanie Światłość w Ciemności. 

W tym dniu wyjaśniliśmy kolejny wers Modlitwy Pańskiej ,,I Odpuść Nam Nasze Winy…” 

Ksiądz Hieronim Kosiarski rozpoczął od historii pewnego Protestanta Amerykanina ,który opisał historię, gdy jechał pociągiem. W przedziale pociągu spotkał podróżnego od ,którego dowiedział się, że wyszedł z więzienia i wraca do domu. W więzieniu zdał sobie sprawę, jakie było jego życie. Żałował przede wszystkim tego, że w młodym wieku opuścił dom rodziców. Wydawało mu się,że będzie żył dużo lepiej,ale wylądował w więzieniu na długi czas.

Wracając do domu napisał list do swoich rodziców, żałując za to co zrobił ale nie ,był pewien czy mu wybaczą. Poprosił ich ,że gdy będzie przyjeżdżał pociągiem niedaleko domu , by  zawiesili na drzewie białą chustę  gdy będą w stanie mu wybaczyć ,a jeżeli by mu nie wybaczyli to pojedzie dalej. Podróżny gdy zbliżał się do swojego domu bał się czy zastanie chustę, poprosił więc Amerykanina żeby zobaczył za niego. Autor historii zaczął wołać do podróżnego aby wyjrzał za okno ponieważ zobaczył drzewo ,które  było całe w białych chusteczkach. 

Gdy patrzymy na proźbę ,,I Odpuść Nam Nasze Winy” dostrzegamy dwa warunki ,które są nam potrzebne do odpuszczenia winy.

Pierwsza z nich to mieć nadzije  ze Bóg może nam odpuścić.Jednak to wcale nie jest takie oczywiste dla wielu ludzi, że Bóg może nam odpuścić nasze grzechy.

Ludzią może wydawać się, że  grzechy ,które  mają są zbyt trudne albo nie zasugują na wybaczenie.

Nie ma takich grzechów które Bóg nie mógłby odpuścić ,każdy nawet najgorszy ,ponieważ  nas Kocha. Bóg wydał własnego Syna ponieważ tak nas bardzo kocha to  właśnie ,dlatego byśmy mogli przyjść do niego z naszymi grzechami.

Powinniśmy słuchać go nawet gdyby nam się  wydawało ,że to co mówi jest dla nas nie logiczne. Gdy nie jesteśmy w stanie wszystkiego zrozumieć nie szukajmy odpowiedzi  poza kościołem, ponieważ zazwyczaj są iluzją. 

,,U Ciebie Panie sprawiedliwość   a u nas wstyd na twarzach. Jak to jest u nas wstyd na naszych twarzach naszych królów naszych przywódców naszych ojców bo zgrzeszyliśmy przeciw Tobie ale Pan Bóg Nasz jest Miłosierny i dlatego Łaskawość mimo że zbuntowaliśmy się przeciw Niemu” 

Aby doświadczyć Bożego Miłosierdzia trzeba najpierw doświadczyć własnych grzechów. Jeśli ktoś będzie uważał ze tych grzechów nie ma wtedy nigdy nie doświadczy Bożego Miłosierdzia ,bo nigdy nie zwróci się z prośbą do Boga Chrystusa ,, I Odpuść Nam Nasze Winy”

Całość kazania na naszej platformie Spotify: