Przejdź do treści

Światłość w Ciemności #ChlebaNaszegoPowszedniegoDajNamDzisiaj

  • przez

26 lutego 2023 roku, w parafii Pw. Św. Kazimierza odbyło się kolejne spotkanie Światłość w Ciemności!

Weszliśmy z nią w kolejne słowa modlitwy Pańskiej: „Chleba Naszego Powszedniego Daj Nam Dzisiaj.”

Ksiądz Damian Siciarz zaczął z pytaniem: „Czy ktoś z nas uczestniczył kiedyś w Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę?”-  Jezus z Apostołami też wędrowali od miasta do miasta, od wioski do wioski- nie miał on stałego domu. Ich też wielu ludzi częstowało, zapraszano-tak jak pielgrzymów. Jezus nie odmawiał, chodził, bo chciał poznać człowieka.

Ks. Damian mówi, że modlitwa „Ojcze nasz” była wypowiedzeniem ich pragnień, modlitwą ludzi, którzy zawierzyli się Bogu. Człowiekowi który mówi: „to wszystko co mam to moja zasługa” ciężko będzie modlić tą modlitwą.

Modlitwa „Ojcze Nasz” jest dla ludzi, którzy żyją w każdym dniu dla Pana Boga, i wieczorem mówią „Panie Boże jeśli dzisiaj przeżyłem pozwól , abym dobrze przeżył jutro”. Jest to próba zawierzenia Bogu swojego życia, dnia wierząc, że on się o nas, o jutrzejszy dzień zatroszczy.

Wpatrujmy się w Jezusa który razem z nami przygotowuje się do Wielkiego Postu, poprzez przebywanie na pustyni, poprzez 40 dni, on nie zamartwia się na zapas, nie bierze zapasów, towarzyszów, ale ufa Ojcu, a on zatroszczył się o Niego.   

Całość kazania dostępna na naszej platformie Spotify: