Przejdź do treści

DOŁĄCZ DO NAS!

Ciągle zastanawiasz się do jakiej sekcji dołączyć? Śpieszymy z pomocą!

Redakcja Sącz Boga

Redakcja zajmuje się prowadzeniem wszystkich Sącz Bogowych mediów, począwszy od strony internetowej, Facebooka, instagrama, a skończywszy na TikToku. Do zadań redakcji należy relacjonowanie wydarzeń, które mają miejsce w naszym nowosądeckim Okręgu, jak i w całej diecezji, a w których czynny udział bierze młodzież. Ponadto redakcja to miejsce, gdzie będziesz mógł doskonalić swoje umiejętności w zakresie tworzenia grafik, fotografii, nagrywania i montowania filmików, bowiem tym w przeważającej mierze zajmujemy się w redakcji. Jeśli to coś dla Ciebie dołącz do Sączbogowej ekipy medialnej!

Schola Sącz Boga

Sączbogowa scholka to sekcja typowo dla osób uzdolnionych muzycznie i wokalnie. Scholka swoim śpiewem i grą na instrumentach ubogaca każde Okręgowe wydarzenie. Rzecz jasna, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, co jakiś czas odbywają się próby scholki. Jeśli chcesz, żeby dzięki Tobie wydarzenia Sącz Boga przybierały niezwykły, unikatowy i urokliwy charakter, nie zastanawiaj się! Zgłoś się do scholi Sącz Boga!

Sekcja logistyczna

Sekcja logistyczna to miejsce, w którym tworzy się szablon wszystkich okręgowych wydarzenia. Ekipa organizacyjna odpowiada za przygotowanie np. Okręgowej Mszy „Światłość w Ciemności” zarówno pod względem obstawy liturgii, poprzez dobór osób do czytań, procesji z darami itd., jak i pod względem merytorycznym. Sekcja logistyczna bowiem tworzy, na bazie wzorów unikatowy dla każdego wydarzenia scenariusz i rozsyła go do osób zaangażowanych w dane nabożeństwo (czytających czytania, osób niosących dary, rozdających naklejki, Liturgicznej Służby Ołtarza i księdza, który sprawuje liturgię). Sekcja logistyczna jest odpowiedzialna także za przygotowanie (tj. wydruk rozpowszechnienie) materiałów (np. naklejek) na okręgowe wydarzenia. Sekcja logistyczna to w przeważającej mierze techniczne organizowanie różnych wydarzeń i ich koordynacja.

Sekcja prasowa

To nowopowstała sekcja, z myślą o osobach, które dobrze czują się w obróbce tekstów, składzie testu w edytorach graficznych czy po prostu pisaniu artykułów. W sekcji prasowej będziecie głównie odpowiedzialni za przygotowanie do druku materiałów wydawanych pod szyldem Sącz Boga. Głównym zadaniem sekcji będzie przygotowywanie biuletynów parafialnych wydawanych pod szyldem Sącz Boga, aby jeszcze bardziej szerzyć Ewangelię!

Liturgiczna Służba Ołtarza

To sekcja przeznaczona dla ministrantów i lektorów. Cóż można więcej rzec, to po prostu ekipa, która zajmuje się służeniem podczas okręgowych nabożeństw. Ponadto LSO zajmuje się przygotowaniem każdego nabożeństwa pod względem technicznym, tz. kontakty z kościelnymi,  przygotowanie kadzidła, komentarza, wina, wody, chleba i procesji na wejście/wyjście. Więc jeśli jesteś ministrantem lub lektorem, śmiało! Dołącz do Liturgicznej Służby Ołtarza i służ Bogu podczas okręgowych wydarzeń!